dentysta

Koronki porcelanowe czyli co to takiego

Jeśli Wasze zęby są zniszczone, mają bardzo duże wypełnienia, czy też uległy złamaniu niestety oczywiście dla nas, prawdopodobnie będą wymagały wykonania tak zwanych specjalistycznie koron. W dzisiejszych czasach w zawodzie stomatolog jak wiadomo , istnieje kilka rodzajów koronek. W gabinecie stosowane są zabiegi wykonywane korony pełno ceramiczne jak i również porcelanowe i pełno porcelanowe, na tak zwanej podbudowie metalowej, gdzie preferowanymi środkami metalami są najwyższej jakości stopy metali szlachetnych jak i również tak zwane złoto galwaniczne. W dodatkowym odcinku przednim najbardziej kosmetycznym oraz estetycznym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne, czyli są to takie które nie posiadają w swoim składzie metalu wcale.

Metal nie pozwala na bardzo wolne przechodzenie światła przez środkową część korony, czyli przykładowo taki ząb zachowuje się zupełnie inaczej niż ząb naturalny. W różnorodnych gabinetach, wykonujemy korony pełno ceramiczne w systemie nowoczesnej techniki jaką jest technika T-Cam, oraz w systemie znakomitym PROCERA, w którym porcelana jest nakładana w zamiankę na metalu, na fabrycznie wykonanej podwyższonej czapeczce z tlenku glinu, który umożliwia nam na przechodzenie światła będąc w tym samym czasie wytrzymałym jak i wytrzymałem materiałem z grupy implanty czyli dziedziny o nazwie implantologia.

Koronki na metalu uznajemy w przypadku uzupełniania bocznych zębów jak i również w przypadku wykonywania mostów w odcinkach bocznych lub gdy ekonomia odgrywa główna role przy podejmowaniu, decyzji przez pacjenta. Mosty są to stałe uzupełnienia ubytków, które oparte są na osobistych oszlifowanych zębach. Szlifowanie ,odbywa się ono w znieczuleniu do miejscowym. Pacjent po zakończeniu zabiegu, wychodzi z tej wizyty zaopatrzony w tak zwany most lub koronkę, która jest tymczasowa. Teraz może w stu procentach jeść to na co tylko ma ochotę, nie zważając już uwagi na to czy jest to dla niego na przykład za twarde lub za zimne, ponieważ nowy nabytek w jamie ustnej wszystko przetrzyma.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *